Czas świąt Bożego Narodzenia jest wyjątkowym okresem w życiu każdego człowieka. Aby podkreślić nastrój  uroczystości wigilijnej zarówno nauczyciele, jak i uczniowie przyszli do szkoły ubrani na galowo.  Wspólne świętowanie rozpoczęto mszami świętymi w kaplicy szkolnej: w godzinach od 8.00 do 9.00 uczniowie klas I-V Szkoły Podstawowej, a w godzinach 9.00-10.00 uczniowie klas gimnazjalnych.

Kolejnym punktem uroczystości wigilijnej były Jasełka. Zostały one przygotowane przez uczniów szkoły podstawowej oraz I klasy gimnazjum. Choć młodzi aktorzy bardzo się denerwowali przed występem, to wszystko przebiegło zgodnie ze scenariuszem, a przedstawienie zostało nagrodzone gromkimi brawami.

            Zanim uczniowie i nauczyciele zasiedli przy wspólnym stole, przemówił i złożył wszystkim życzenia ksiądz dyrektor. Następnie dzielono się opłatkiem i składano życzenia miedzy sobą.

Po Jasełkach wszyscy przeszli na korytarz znajdujący się na pierwszym piętrze, gdzie stał suto zastawiony tradycyjnymi wigilijnymi potrawami ogromny stół. Nie zabrakło ani pysznego barszczyku, ani potraw rybnych, czy pierogów. Nie mogli również narzekać ci, którzy uwielbiają wszelkiego rodzaju słodkości.

Po zakończeniu Wigilii uczniowie wraz z wychowawcami we wspaniałych humorach powrócili do swoich domów.